oktober 2017 | Wickan Ahlin
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
    • Profile
    • Categories
      • / Frågor
      • / Graviditet
      • / Kosttillskott
      • / Recept
      • / Träning
      • / Vardag
      • / Välmående
    • Archive
      • september 2020
      • augusti 2020
      • juli 2020
      • juni 2020
      • maj 2020
      • april 2020
      • mars 2020
      • februari 2020
      • januari 2020
      • december 2019
      • november 2019
      • oktober 2019
      • september 2019
      • augusti 2019
      • juli 2019
      • juni 2019
      • maj 2019
      • april 2019
      • mars 2019
      • februari 2019
      • januari 2019
      • december 2018
      • november 2018
      • oktober 2018
      • september 2018
      • augusti 2018
      • juli 2018
      • juni 2018
      • maj 2018
      • april 2018
      • januari 2018
      • december 2017
      • november 2017
      • oktober 2017
      • september 2017
      • augusti 2017
      • juli 2017
      • juni 2017
      • maj 2017
      • april 2017
      • mars 2017
      • februari 2017
      • januari 2017
      • december 2016
      • november 2016
      • oktober 2016
      • september 2016
      • augusti 2016
      • juli 2016
      Gå till ,[object Object]
      WICKAN AHLINFAMILJ. TRÄNING. RECEPT. VARDAG.
      wickanahlin
      wickanahlin
      Wiktoria, 29 år, Gävle
      Välkomna hit fina ni.
      Wiktoria heter jag och är tillsammans med min sambo Linus sedan 2009. Jag är en tvåbarnsmamma till ängeln Liam och vår fina Colin som kom till oss i augusti. Märkligt nog föddes de på samma dag med ett år emellan, ödet ? ?? jag är övertygad om att det var Liams sätt att berätta för oss att Colin skall leva livet åt dem båda.

      Här får ni följa vår familj med allt vad det innebär.
      Jag bidrar även med mycket personligt, härliga recept och välmående i alla dess former.
      Allt gott,
      Kram Wiktoria
      • Nouw

      Arkiv

      • september 2020
      • augusti 2020
      • juli 2020
      • juni 2020
      • maj 2020
      • april 2020

      Kategorier

      • / Frågor
      • / Graviditet
      • / Kosttillskott
      • / Recept
      • / Träning
      • / Vardag
      • / Välmående

      Prenumerera

      • Post featured

        LINUS 30 ❤️

      • Post featured

        MAMMATRÄFF

      • Post featured

        SÖDERBACKEN

      NYTTIG KOLA MED PROTEINPULVER

      tisdag, 31 oktober, 2017, 11:13 fm
      Nu vankas lite jultider och vad passar bättre än kola? Hur gott??


      Hemgjord kola med marshmallow smak.

      • 3 dl ekologisk grädde
      • En skopa marshmallow whey
      • 2 dl sötströ
      • 1 dl fibersirap
      • Flingsalt till topping.

      Blanda ingredienserna i en kastrull och koka upp till 123-125 grader. Kolla med en termometer , annars gör kulprovet. 🙂 när kolan har uppnått önskad grad, låt svalna i en liten form och toppa med flingsalt. Skär sedan upp små bitar. Ät och njut😘

      Vill du också njuta av detta goda proteinpulver? Shoppa här och få 10-20% rabatt.

      Inlägget är i samarbete med proteinbolaget.

      • Dela på Twitter
      • Dela på Pinterest
      • 2

      Gillar

      Kommentarer

      HEALTHY SMOOTHIEBOWL

      måndag, 30 oktober, 2017, 1:56 em

      Hej finisar. Hoppas att ni mår bra.
      Jag är helt slut efter en fullspäckad helg. I fredags fyllde ju min andra halva år. 27 år! Det var så himla mysigt med sång och mys på morgonen, självklart presenter också 😏 sen åt vi middag hos Linus mamma innan alla kom hit för att fira han.
      Lördagen spenderades ute på alborgen med ett hääärligt gäng! Fan va kul vi hade ❤️ att man inte åker dit oftare 🙂
      Vi avslutade kvällen hos oss med massor av pizza, drinkar och roliga spel. Vi var 13 stycken och hade verkligen det så roligt in till småtimmarna. Det var skönt att få skratta och glömma allt bara för en liten stund 🙂
      Söndagen bestod av mys bara. Jag kikade på Linus match och man blir sådär härligt nykär varje gång. Nu fick jag dock en klump i magen då den avslutades på ett jobbigt sätt. ❤️

      Så, efter en helg med massor av mys och god mat och alkohol så är det skönt att starta måndagen med en lite nyttigare touch. Denna smoothie gjorde jag med planti yog-oat vanilj, björnbär, hallon, acai och dragonfruitpulver. Ni ser ju den magiska färgen.!😍
      Toppas såklart med massa gott, hemmagjord granola med smak av kanel/kardemumma och vanilj, pumpakärnor och kakaonibs.

      Stor kram och härlig måndag på er!

      • Dela på Twitter
      • Dela på Pinterest
      • 3

      Gillar

      Kommentarer

      ACO HUDVÅRD

      söndag, 29 oktober, 2017, 0:13 em

      Inlägget är i samarbete med VASS PR

      Hej hjärtan, hoppas att ni har haft en fin och magisk morgon. Det har jag tack.

      I dagarna här så fick jag hem ett sjukt bra hudvårdskit med en söt liten personlig hälsning från bästa Vass PR. ÄLSKAR ❤️ Jag provade produkterna direkt. Liksom bara övergav de märken jag använde då och bom , in i detta! jag är ganska noga med vad jag använder för produkter och har kommit en hel del på vägen med att prova mig fram. Visst känner man ganska direkt om ett hudvårdsset är bra eller inte? Jag gillar naturligt och ekologiskt men dessvärre har inte min hud alltid samarbetat med dem produkterna jag använt. Jag har som sagt provat en hel del och har typ alltid gått tillbaka till BLa ACO då jag tycker att det är ett otroligt fint märke till bra priser. Detta set är en härlig uppsättning av allt man behöver som är fyllda med naturliga oljor och vitaminer. Ja men ni hör ju!

      Jag har fått testa ;

      Renewing face oil, en magisk och mjukgörande ansiktsolja som endast består av sju ingridienser. Jag ska inte sticka under stolen med att när vi närmar oss 20-25 års åldern så fungerar inte cellerna lika bra som när man var ung hehe. Så att denna verkar för att jämna ut ålderstecken och återfukta huden är ju ett stort plus. Jag tar några droppar på fingrarna och masserar in försikigt i huden innan jag använder dag eller nattkräm . Den är verkligen så himla skön 🙂👍🏼

      LIFT&FILL FIRMIN ECE CREAM är kort och gott vad det låter som, en ögonkräm. Detta tycker jag är SÅ viktigt! Ögonkräm kan det aldrig talas för lite om, använder ni det?! 

      Lifting day cream, finns för både normal och torr hud. Dagskrämen har SP15 och har en helt otrolig återfuktande formula i sig. SÅ skön! 

      Filling night cream, finns även här i två varianter , normal och torr. Innan jag visste bättre körde jag alltid på dagkräm men det är ju på natten huden verkligen jobbar och denna kräm tillför huden intensiv fukt på djupet och stimulerar hudens cellförnyelse. 

      Jag känner mig flawless i ansiktet nu!

      På något sätt ser man ju produkten först gällande sitt utseende och jag blev förälskad i den stilrena men murriga designen. 🙂
      • Dela på Twitter
      • Dela på Pinterest
      • 1

      Gillar

      Kommentarer

      wickanahlin

      • Gå till Profil
      • Gå till Startsidan
      • Gå till RSS
      • Gå till Sitemap

      Blogga på Nouw

      • Skapa konto
      • Tjäna pengar på din blogg
      • Tagga produkter med Metapic
      • Flytta din blogg till Nouw

      Bloggar

      • Allmänt
      • Annat
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Hästar & ridsport
      • Mat & recept
      • Mode
      • Personligt
      • Resor & utland
      • Sport
      • Träning & hälsa

      Nouw

      • Magazine
      • Allmänna villkor
      • Sekretesspolicy
      • Kakor
      • Kontakta oss
      • Hjälp
      • Driftinformation
      • Build: 2021-02-15 15:41